آموزش برنامه نویسی - تاپ دمی

محبوب ترین ها

آرشیو مقالات

بررسی اصول  چهار گانه ی شی گرایی oop در جاوااسکریپت

بررسی اصول چهار گانه ی شی گرایی oop در جاوااسکریپت

یکی از محبوبترین الگو های برنامه نویسی ، برنامه نویسی شی گرا است در این مقاله ابتدا با الگو های برنامه نویسی و برنامه نویسی شی گرا آشنا شده و پس از آن با اصول oop در جاوا اسکریپت آشنا می شویم.
27 آذر، 1401
7 دقیقه
آموزش کامل sass

آموزش کامل sass

sass یک پیش پردازنده رایگان و محبوب برای css است ، در این مقاله به بخش های مختلف sass مانند Partials ، تعریف متغیر در sass ، توابع در sass ، بررسی mixin ها و سایر موارد می پردازیم.
25 آذر، 1401
8 دقیقه
آموزش نصب ، راه اندازی  و کامپایل  sass

آموزش نصب ، راه اندازی و کامپایل sass

برای نصب و راه اندازی sass روش های مختلفی وجود دارد در این مقاله به بررسی آن توسط Applications ، Libraries ، Command Line و اextension vscode به نام Live Sass Compiler می پردازیم.
18 مهر، 1401
3 دقیقه
آموزش responsive

آموزش responsive

در این مقاله با مبحث responsive در css آشنا شده و کار با ریسپانسیو صفحات در موبایل ، تبلت ، دسکتاپ و سایر نمایشگر ها را یاد میگیریم و با سینتکس Media کار می کنیم.
23 اردیبهشت، 1401
2 دقیقه
آموزش کامل CSS Grid - بخش دوم

آموزش کامل CSS Grid - بخش دوم

در این مقاله آموزشی به آموزش صفر تا صد CSS Grid در css3 می پردازیم و در این بخش به بررسی فواصل ، Area و قسمت بندی در سیستم grid صفحات وب می پردازیم.
18 اردیبهشت، 1401
3 دقیقه
آموزش کامل CSS Grid - بخش اول

آموزش کامل CSS Grid - بخش اول

در این مقاله آموزشی به آموزش صفر تا صد CSS Grid در css3 می پردازیم و در این بخش بررسی می کنیم CSS grid و flexbox چه تفاوتی باهم دارند همچنین به معرفی بخش های css grid می پردازیم.
17 اردیبهشت، 1401
4 دقیقه
آموزش جاوااسکریپت - بخش اول

آموزش جاوااسکریپت - بخش اول

در این سری از مقالات آموزشی از صفر تا صد زبان برنامه نویسی جاوااسکریپت را بررسی می کنیم و در این بخش با تعریف javascript ، روش کامنت گذاری و به صورت کلی با ساختار جاوا اسکریپت آشنا می شویم.
15 اردیبهشت، 1401
3 دقیقه
آموزش کامل Flexbox - بخش دوم

آموزش کامل Flexbox - بخش دوم

در این مقاله آموزشی در ادامه مقاله قبل به صورت جامع و از صفر تا صد مبحث flexbox در css3 را بررسی می کنیم و با بیان مثال های مختلف به بررسی و آموزش align-items ،align-self و order می پردازیم.
14 اردیبهشت، 1401
4 دقیقه
آموزش کامل Flexbox - بخش اول

آموزش کامل Flexbox - بخش اول

در این مقاله آموزشی به صورت جامع و از صفر تا صد مبحث flexbox در css3 را بررسی می کنیم و با بیان مثال های مختلف به بررسی و آموزش flex-flow ، flex-direction ، flex-wrap و ... می پردازیم.
13 اردیبهشت، 1401
4 دقیقه
npm چیست و چه کاربردی دارد ؟

npm چیست و چه کاربردی دارد ؟

در این مقاله به بررسی و تعریف npm و کاربرد های آن می پردازیم و با نکات و روش استفاده از آن آشنا می شویم.
20 بهمن، 1400
2 دقیقه
دستورات پرکاربرد گیت

دستورات پرکاربرد گیت

گیت (Git) یک سیستم کنترل نسخه است که با کمک آن می توانید ورژن هایی مختلفی از پروژه ی خود را داشته باشید ، در این مقاله با پرکاربرد ترین دستورات گیت آشنا شده و به آموزش git می پردازیم.
03 بهمن، 1400
3 دقیقه
سوالات پرتکرار در جاوا اسکریپت

سوالات پرتکرار در جاوا اسکریپت

در این مقاله سعی داریم با بیانی ساده به بررسی پرتکرار ترین سوالات در جاوااسکریپت بپردازیم تا به افرادی که قصد آشنایی و یادگیری زبان برنامه نویسی javascript را دارند کمک شده باشد.
28 آذر، 1400
3 دقیقه