آموزش برنامه نویسی - تاپ دمی

بازی کن ، برنامه نویسی یاد بگیر

ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ: 3 دقیقه
بازی کن ، برنامه نویسی یاد بگیر

امروزه به دلیل گسترش دنیای ارتباطات و علاقه مندی بسیاری از افراد به برنامه نویسی همه روزه شاهد افزایش مستندات آموزشی بیشتر ، کتاب های بیشتر و چالش های برنامه نویسی بیشتری هستیم.

در این مقاله به بررسی چندین وب سایت آموزشی مربوط به برنامه نویسی می پردازیم تا به وسیله آنها و با تمرین بیشتر سطح خود را ارتقاء داده و بیشتر از قبل پیشرفت کنید.

بهتر است قبل از شروع به کار با این وب سایت ها با مراجعه به سایت اصلی زبان برنامه نویسی که قصد یادگیری آن را دارید ابتدا مطالعات خود را انجام داده و با دانش بیشتر شروع به بازی کردن کنید تا این بازی ها جنبه ی تمرینی و چالشی برای شما داشته باشد.

وب سایت آموزشی codemonkey

codemonkey

شما با استفاده از این سایت با سطح زبان متوسط و بدون نیاز به دانش برنامه نویسی می توانید شروع به بازی و کسب تجربه کنید.

از زبان های که در این سایت امکان یادگیری را برای شما فراهم کرده می توان به Python اشاره کرد که یکی از برترین زبان های برنامه نویسی است و روز به روز به محبوبیت آن اضافه می شود. در سایت codemonkey شما برنامه نویسی واقعی را درک می کنید و باتوجه به سرگرم کننده بودن این سایت شما احساس خستگی نمی کنید.

وب سایت آموزشی codingame

codingame

یکی از جامع ترین سایت های بازی در زمینه برنامه نویسی وب سایت مربوط به شرکت CodinGame است این سایت از 25 زبان دنیا پشتیبانی می کند و همه ی نیاز شما را از آموزش با ایجاد چالش ها ،رقابت در مسابقه و بازی های خود بر طرف می کند. از جمله زبان های که در این وب سایت آموزش می بینید می توان به JavaScript ، PHP و Ruby اشاره کرد.

وب سایت آموزشی flexbox froggy

froggy

در این وب سایت شما می توانید به خوبی css را آموزش ببینید روش کار این بازی به این صورت است که با استفاده از کد های css قورباغه را به سمت خانه هدایت می کنید در این وب سایت شما به راحتی می توانید با مبحث فلکس باکس آشنا شوید.

وب سایت آموزشی codecombat

codecombat

در این وب سایت شما با یک سری معما طرف هستید که فقط با نوشتن کد درست قابل حل است.

این وب سایت برای دوستانی که به مبحث آموزش و تدریس علاقه مند هستند ، مفید است و به وسیله ی آن می توانند متد های جدید آموزش را فرا بگیرند.

وب سایت آموزشی Codewars

Codewars

این وب سایت که بیشتر حل تمرین است تا بازی شما را با ایجاد الگوریتم به چالش میکشد و در طول مسیر امتیاز های کسب می کنید واین امتیاز ها نشان از سطح شما در برنامه نویسی دارد. شما می توانید راه حل های بقیه کاربران را نیز مشاهده کنید و با مطالعه ی آنها سطح خود را افزایش دهید.

وب سایت آموزشی checkio

checkio

با استفاده از این سایت شما می توانید به راحتی آموزش پایتون ببینید و با حل آزمون های آن به سطح بالای از برنامه نویسی برسید.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

موفق و سلامت باشید.

این مقاله برای شما چقدر مفید بود ؟

01 مهر، 1400

اشتراک گزاری مقاله

مقالات مشابه

افزونه های مرورگر chrome برای توسعه دهندگان وب

افزونه های مرورگر chrome برای توسعه دهندگان وب

در این مقاله به معرفی افزونه های کاربردی برای توسعه دهندگان وب در مرورگر chrome پرداخته ای...

ادامه مطلب
چگونه برنامه نویس بهتری شویم

چگونه برنامه نویس بهتری شویم

در این مقاله در مورد راه هایی که برنامه نویسان می توانند مهارت های خود را بهبود بخشند گفتگ...

ادامه مطلب
ویژگی های برنامه نویس حرفه ای

ویژگی های برنامه نویس حرفه ای

در این مقاله سعی دارم با ذکر نکاتی به بهبود برنامه نویسی و ارتقاء خود به سطح یک برنامه نوی...

ادامه مطلب