!! تمامی دوره های تاپ دمی رایگان شد !!

آموزش برنامه نویسی - تاپ دمی
دوره آموزش شی گرایی در PHP
وضعیت دوره تکمیل دوره
نوع دوره رایگان
مدت زمان دوره 02:57:24
تعداد جلسات 15
مدرس دوره محمد موسوی
قیمت دوره رایگان
ابتدا وارد سایت شوید

دوره آموزش شی گرایی در PHP

یکی از اصلی ترین مفاهیم در برنامه نویسی ، شی گرایی می باشد که توسعه نرم افزار را برای ما ساده تر می کند ، در این دوره به صورت پروژه محور ، کامل و رایگان با شی گرایی در php آشنا می شوید.

محمد موسوی
مدرس دوره

توضیحات

یکی از اصلی ترین مفاهیم در برنامه نویسی شی گرایی می باشد که علاوه بر ساده تر کردن توسعه نرم افزار ، قابلیت استفاده مجدد از کد ها را نیز برای ما فراهم می کند ، در این دوره به صورت پروژه محور ، کامل و رایگان با شی گرایی در php آشنا می شویم.

برنامه نویسی شی گرا چیست؟

هنگام استفاده از شی گرایی در زبان های برنامه نویسی یا Object Oriented Programming با مفاهیمی مانند اشیاء و کلاس ها روبرو می شویم ، در ادامه به صورت کلی به تعریف این مفاهیم می پردازیم.

آموزش کامل شی گرایی(oop) در php

همانطور که در تصویر بالا می بینید اشیاء در دنیای واقعی هم وجود دارند به عنوان مثال موجودیت دانش آموز یک شیء است که همه ی دانش آموزان ویژگی های مشترکی دارند برای مثال همه دارای یک نام و یک شماره دانش آموزی می باشند ، حال اگر این ویژگی های مشترک را کنار هم قرار دهیم و نام student را برای این ویژگی ها انتخاب کنیم در اصل ما یک کلاس ساخته ایم که یک طرح کلی از دانش آموزان در اختیار ما قرار می دهد ، حال می توانیم از این کلاس اشیاء جدید بسازیم که نام و شماره دانش آموزی متفاوتی دارند.

برخی از مفاهیم شی گرایی در زبان php که در این دوره باهم بررسی میکنیم عبارت اند از:

Inheritance

برخی از کلاس ها می توانند از همه یا برخی از ویژگی های یک کلاس دیگر استفاده کنند در این صورت می توان با به ارث بردن از کلاس مورد نظر تمام ویژگی های قابل ارث را از آن ها دریافت کرد و نیازی به تعریف دوباره آنها نیست.

Parent class

به کلاسی گفته می شود که سایر کلاس ها از آن ارث بری می کنند تا بتوانند ویژگی های قابل ارث بری آن را دریافت کنند.

Constructor

نوعی خاص از توابع می باشد که با هر بار ساخته یک شی از کلاس ، به صورت خود کار فراخوانی می شود.

اهمیت استفاده از شی گرایی در برنامه نویسی

در برنامه نویسی شی گرا نیاز به نوشتن کد های تکراری نیست و شما می توانید در هر قسمت ، از کد های قبلی خود استفاده کنید ، در این صورت مدیریت کدها به سادگی قابل انجام است و علاوه بر بالا بردن امنیت اپلیکیشن اگر در قسمتی از کد با مشکل روبرو شدید آن را می توانید به آسانی برطرف کنید.

یادگیری php

با توجه به این گه از پیش نیاز های برنامه نویسی به صورت شی گرا آشنایی با مفاهیم php است شما می توانید با استفاده از دوره رایگان زبان برنامه نویسی php با این مفاهیم به صورت کامل آشنا شوید.


این دوره مناسب افرادی است که پس از یادگیری دوره ی مقدماتی php به دنبال ارتقاع سطح دانش خود از مبتدی به پیشرفته هستند ، زیرا بیشتر فریم ورک های این زبان به صورت شی گرا بوده و یاد گیری oop باعث ساده تر شدن توسعه نرم افزار می شود.
در این دوره از مباحث مقدماتی تا پیشرفته شی گرایی را بررسی کرده و با انجام پروژه ی نهایی به صورت کامل با شی گرایی آشنا می شویم.
برای برنامه نویسی به صورت شی گرا در زبان پی اچ پی لازم است که شما در ابتدا به مفاهیم زبان php آشنایی کامل داشته باشید.