!! تمامی دوره های تاپ دمی رایگان شد !!

آموزش برنامه نویسی - تاپ دمی
آموزش MVC و ساخت یک فریمورک
وضعیت دوره تکمیل دوره
نوع دوره رایگان
مدت زمان دوره 03:17:13
تعداد جلسات 15
مدرس دوره محمد موسوی
قیمت دوره رایگان
ابتدا وارد سایت شوید

آموزش MVC و ساخت یک فریمورک

در دوره آموزش mvc ما به صورت پروژه محور ساخت یک فریمورک با استفاده از این معماری را آموزش می دهیم

محمد موسوی
مدرس دوره

توضیحات

MVC چیست؟

معماری mvc برگرفته از سه کلمه model و view و controller می باشد که هر کدام از این کلمات به یک لایه از این معماری اشاره میکنند و این امکان را به ما می دهد تا به صورت جداگانه روی هرکدام از این لایه ها برنامه ی خود را توسعه دهیم به این صورت که کار با دیتابیس را در لایه model و یا نمایش اطلاعات در قالب html را در لایه view انجام می دهیم ، در این صورت از پیچیدگی های هنگام توسعه نرم افزار کم شده و مدیریت اپلیکیشن شما بسیار زیاد می شود.

توضیح تصویر

model در mvc

این لایه وظیفه برقراری ارتباط با دیتابیس را دارد و با توجه به درخواستی که از لایه Controller برای مدل ارسال می شود عملیات مورد نظر را روی پایگاه داده انجام می دهد و نتیجه نهایی را به کنترلر اعلام می کند ، عملیات هایی مثل حذف ، ویرایش ، درج و مشاهده.

view در mvc

در این لایه ما اطلاعاتی که از لایه مدل گرفته شده است را در معرض دید کار بر قرار می دهیم که برای این کار اطلاعات نئرد نظر را به view مورد نظر ارسال میکنیم ، این لایه شامل کد های html می باشد که می توانیم برای راحت تر شدن کا از Template Engine ها استفاده کنیم . در این صورت کد های html جدا از کدهای php قرار میگیرد در نتیجه ایجاد تغییرات بسیار راحتر و مدیریت کدها اسان تر می شود.

controller در mvc

کنترل وظیفه برقراری ارتباط دو لایه model و view می باشد به این صورت که ما در هریک از متد های کنترل ها منطق مورد نظر خود ر ا پیاده سازی می کنیم و با استفاده از مدل با دیتابیس ارتباط برقرار کرده و به طور مثال لیست کاربران را میگیریم و در نهایت اطلاعات مورد نظر خود را به view مورد نظر ارسال می کنیم.


این دوره مناسب افرادی است که قصد دارند به سطح بالایی از برنامه نویسی شی گرا مسلط شوند و یک فریم ورک اختصاصی برای خود ایجاد کنند.
این دوره از سطح مقدماتی تا پیشرفته و ساخت یک فریم ورک اختصاصی را شامل می شود.
برای یادگیری MVC در ابتدا لازم است که شما به زبان PHP به صورت کامل مسلط باشید و همچنین با برنامه نویسی شی گرا در زبان PHP ، چرا که در معماری MVC ما از کلاس ها و اشیا و ... که در شی گرایی مطرح می شوند استفاده می کنیم پس لازم است که به این موارد به طور کامل آشنا باشید.