!! تمامی دوره های تاپ دمی رایگان شد !!

آموزش برنامه نویسی - تاپ دمی
دوره پروژه محور داکر Docker
وضعیت دوره تکمیل دوره
نوع دوره رایگان
مدت زمان دوره 05:37:59
تعداد جلسات 37
مدرس دوره محمد موسوی
قیمت دوره رایگان
ابتدا وارد سایت شوید

دوره پروژه محور داکر Docker

در دوره آموزش کامل داکر (Docker)، با مباحث مقدماتی و نصب این ابزار آشنا شده و با انجام پروژه، تجربه‌ی کاملی در استفاده از Docker کسب خواهید کرد.

محمد موسوی
مدرس دوره

توضیحات

داکر docker چیست؟

داکر یک پلتفرم متن باز است که با استفاده از کانتینرها (container)، برای ساخت و اجرای اپلیکیشن‌ها به صورت پایدار استفاده می‌شود. با استفاده از داکر، می‌توان تمامی اجزای یک اپلیکیشن را به همراه تمامی نیازمندی‌های آن، در قالب یک پکیج آماده کرد. با این روش، بدون نیاز به تنظیم مجدد، می‌توان این پکیج را روی هر سیستم دیگری اجرا کرد و به توسعه‌ی آسان و جابجایی سریع اپلیکیشن کمک کرد.

توضیح تصویر

داکر، با استفاده از کانتینرها، یک محیط ایزوله را برای اجرای اپلیکیشن‌های مختلف فراهم می‌کند. این کانتینرها به شما اجازه می‌دهند تا اپلیکیشن‌های مختلف را به صورت ایزوله شده اجرا کنید و ورژن‌های مختلفی از وابستگی‌ها را بدون تداخل با هم استفاده کنید. به عنوان مثال، می‌توانید یک نرم‌افزار با ورژن 16 از Node.js و یکی دیگر با ورژن 18 را بدون هیچگونه تداخل با هم اجرا کنید.

در دوره‌ی آموزش داکر، به صورت پروژه‌محور، تمامی مباحث مورد نیاز در داکر را به شما آموزش می‌دهیم تا بعد از پایان دوره، به راحتی بتوانید این پلتفرم را در پروژه‌های خود استفاده کنید.


داکر مناسب تمامی برنامه نویسان می باشد چرا که داکر یک ابزار قدرتمند برای توسعه و اجرای برنامه‌های نرم‌افزاری است. با استفاده از داکر، برنامه‌نویسان می‌توانند بدون نگرانی از محیط توسعه، برنامه‌های خود را توسعه و اجرا کنند.
برای شروع استفاده از داکر، نیاز به دانش خاصی ندارید، اما آشنایی مقدماتی با سیستم‌عامل لینوکس می‌تواند در یادگیری داکر به شما کمک کند.