آموزش برنامه نویسی - تاپ دمی
آموزش داکر Docker صفر تا صد
وضعیت دوره تکمیل دوره
نوع دوره نقدی
مدت زمان دوره 05:37:59
تعداد جلسات 37
مدرس دوره محمد موسوی
قیمت دوره
190,000
ابتدا وارد سایت شوید

آموزش داکر Docker صفر تا صد

در دوره آموزش کامل داکر (Docker) از ابتدا به بررسی مباحث مقدماتی و نصب آن شروع می کنیم و با انجام پروژه به صورت کامل با Docker آشنا می شویم.

محمد موسوی
مدرس دوره

توضیحات

داکر docker چیست؟

داکر یک پلتفرم متن باز می باشد که با استفاده از کانتینرها (continer ) برای ساخت و اجرای اپلیکشن ها به صورت پایدار می باشد و به صورت ساده تر می توان گفت که با استفاده از داکر ما میتوانیم اپلکیشن خود به همراه تمامی ابزا های مورد نیاز ان به صورت یک پکیج کرده و در این صورت به سادگی ما میتوانیم اپلیکیشن خود را روی هر سیستم دیگر در یک محیط ایزوله و بدونه نیاز به کانفیگ های دوباره برای اجرای آن به راحتی نرم افزار خود را اجرا کنیم و توسعه دهیم.

توضیح تصویر

به این محیط ایزوله در داکر کانتاینر گفته می شود continer ها این امکان را به ما میده که ما بتونیم اپلیکیشن های مختلف رو به صورت ایزوله شده اجرا کنیم که هر کدوم از این اپلیکشن ها می تونن ورژن های مختلفی از وابستگی ها رو داشته باشند مثلا یک نرم افزا ورژن 16 از nodejs رو استفاده می کنه و یکی دیگه از ورژن 18 بدونه اینکه باهم تداخلی داشته باشند.

در دوره آموزش داکر ما سعی کرده ایم که به صورت کامل موارد مورد نیاز در داکر را به صورت پروژه محور آموزش می دهیم ، تا به توانیم بعد از دیدن این آموزش به راحتی در پروژه های خود این پلتفرم استفاده کنید.


داکر مناسب تمامی برنامه نویسان می باشد چرا که این امکان را به برنامه نویسان می دهد تا بدونه در نظر گرفتن محیط توسعه نرم افزار خود را توسعه و اجرا کنند.
برای شروع داکر نیاز به پیشناز خاصی ندارید اما اشنایی مقدماتی با لینوکس می تواند در یادگیر داکر به شما کمک کند.